Veiling voor Oekraïne: Kistje met mooiste bewaarui levert 20.000 euro op

Huizinga kreeg de kans om tijdens de Themadag Uien te vertellen over zijn landbouwbedrijf. In Oekraïne heeft hij samen met zijn vrouw Emmeke Vierhout een boerderij van ongeveer 15.000 hectare, 2000 koeien en 400 varkens. Kees verbouwt onder meer tarwe, gerst, suikerbieten, komkommers, wortels en uien. Met De Leeuw Kyiv zamelen de Nederlanders hulpgoederen en geld in om het Oekraïense leger en de bevolking te steunen.
Top drie van bewaaruien komt dit jaar uit Noordoostpolder
Traditioneel wordt tijdens de Themadag Uien van de Landbouwbeurs Noord en Centraal Nederland (LNCN) de mooiste bewaarui gekozen. De deelnemers besteden daarbij veel tijd aan het uniform afleveren van een kistje met gele of rode uien.
De top drie werd geveild voor het goede doel. Het kistje met zo’n vijftien kilo uien van de nummer drie Joeri Koeman uit Bant (FL) werd voor een bedrag van 1500 euro verkocht aan HLB uit Wijster (DR). Het kistje van de familie Habets uit Nagele (FL) ging voor een bedrag van 7000 euro onder de hamer.
Uienteler Mark Versluis uit Emmeloord leverde een kistje uien af die uiteindelijk verkozen werden tot de mooiste bewaaruien. Die gingen dus voor een bedrag van 20.000 euro naar PPA.